Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Заява про внесення змін до ДРФО. Подаємо через Електронний кабінет

опубліковано 07 червня 2024 о 14:56

Переваги використання електронних сервісів Державної податкової служби України доводять до відома відвідувачів Центру обслуговування платників працівники Драбівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Черкаській області.

Зокрема, нещодавно, на зустрічі з платниками йшлося про можливість подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків за формою №5ДР через Електронний кабінет.

На цій зустрічі старший державний інспектор Тетяна Пузир поінформувала присутніх, що фізичні особи незалежно від віку (резиденти та нерезиденти), які не включені до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (ДРФО), зобов’язані особисто або через представника подати до відповідного податкового органу облікову картку фізичної особи - платника податків за формою № 1ДР (Заява за ф. № 1ДР), яка є водночас заявою для реєстрації у ДРФО. А також пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство), а в разі зміни даних, які вносяться до Заяви за ф. № 1ДР, фізичні особи повідомляють податкові органи шляхом подання заяви про внесення змін до ДРФО за формою № 5ДР.

В електронному вигляді Заява за ф. №5ДР подається лише через приватну частину Електронного кабінету, вхід до якого доступний за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua, або через офіційний вебпортал ДПС.

Податківиця наголошувала, що доступ до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – idd.gov.ua (MobileID та BankID). 

Інспекторка покроково показувала алгоритм дій в Електронному кабінеті, використовуючи облаштоване в ЦОП робоче місце платника.

Після входу до приватної частини  Електронного кабінету необхідно обрати меню «ЕК для громадян», розділ «Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Форма 5ДР» та натиснути кнопку «Створити».

Запропонована форма заяви за формою № 5ДР заповнюються з використанням кнопки «Вибір з довідника».

Для приєднання до заяви сканованих копій документів, що посвідчують особу та інших документів, які підтверджують зміни облікових даних, платнику податків необхідно використати закладку «Додатки» та обрати «Документ довільної форми», який заповнюється наступним чином:

-поля «Назва документу», «Номер документу», «Дата документу» заповнюються згідно з даними документа, що посвідчує особу або документа, який підтверджує зміни облікових даних;

-у графі 2 «Найменування файлу документу» табличної частини за допомогою кнопки «Обзор» обирається відповідна сканована копія документа.

Тетяна Миколаївна звертала увагу відвідувачів ЦОП, що кожен документ має буди збережено в окремому додатку (формат файлу може бути pdf/jpg із обмеженням розміру не більше 5МБ).

Для збереження сканованого документа необхідно натиснути кнопку «Зберегти».

Платник податків самостійно обирає Центр обслуговування платників, де бажає отримати документ, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, в електронному вигляді (останній рядок заяви).

Натиснути кнопку «Підписати» та підписати за допомогою КЕП.

Натиснути кнопку «Відправити».

Контролюючий орган видає реєстраційний номер облікової картки платника податків в термін протягом 3-х робочих днів з дня подання фізичною особою заяви за ф. № 5ДР.

Для його отримання необхідно особисто звернутися до податкового органу, який був обраний під час заповнення заяви  ф. № 5ДР та пред’явити паспорт з відміткою про місце реєстрації та, у разі необхідності, документ (довідку) про реєстрацію місця проживання/перебування.