Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Смілянській ДПІ провели чергову зустріч з платниками

, опубліковано 25 травня 2023 о 13:56

Днями, у приміщенні Смілянської ДПІ Головного управління ДПС у Черкаській області був проведений «круглий стіл» для представників сільгоспвиробників  на тему: «Мінімальне податкове зобов’язання – основні правила і вимоги законодавства».

Начальник Смілянської ДПІ Наталія Ведмедь нагадала про вчасну сплату майнових податків та наголосила платникам податків на дотриманні вимог трудового законодавства. Звернула увагу присутніх, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та подання до органу податкової служби повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Заступник начальника Смілянського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Алла Шевченко розповіла учасникам заходу про новий податковий платіж, а саме мінімальне податкове зобов’язання. Деталізувала, обов’язок його сплати може виникати як у юридичних, так і фізичних осіб, які мають у своїй власності чи користуванні земельні угіддя сільськогосподарського призначення. Для розрахунку МПЗ необхідно знати нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, або нормативно-грошову оцінку 1 гектару в області, де розташована така ділянка, із врахуванням індексацій у разі, якщо нормативно-грошова оцінка землі не проведена. Також розмір МПЗ залежить від кількості календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді чи користуванні. 

Також податківець зазначила що суб’єкти господарювання – самостійно розраховують суму МПЗ та подають відповідний розрахунок разом із податковою звітністю за результатами 2022 року. 

Відтак, громадянам, які мають у власності сільськогосподарські угіддя, та які не передані в оренду, мінімальне податкове зобов’язання буде визначати податкова служба та до 1 липня року наступного за звітним надсилатиме податкове повідомлення-рішення разом з розрахунком суми ПДФО. Сплатити нарахований МПЗ потрібно протягом 60 днів з дня вручення ППР. 

Під час конструктивного діалогу платники податків отримали кваліфіковані відповіді на поставлення запитання.

 

За матеріалами Смілянської ДПІ