Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Золотоніської ДПІ про зміни в оподаткуванні доходів ФОП, а також про останній шанс скористатися податковою амністією

, опубліковано 17 січня 2023 о 16:38

З настанням нового календарного року у фізичних осіб підприємців часто виникають питання, які зміни їх чекають в оподаткуванні доходів.

У зв’язку з цим, сьогодні податківцями Золотоніщини проведено чергову інформаційно-роз’яснювальну роботу серед платників податків з метою своєчасного та повного інформування платників про умов перебування на спрощеній системі оподаткування в розрізі груп, ведення обліку та подання щорічної звітності, кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування та про інші питання податкового законодавства.

В ході роз’яснення старший державний інспектор Золотоніської ДПІ Наталія Сердюк довела до відома платників податків, що ФОПи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, повинні дотримуватися граничного обсягу доходів. Адже у разі їх перевищення підприємцю доведеться перейти на загальну систему оподаткування. Зазначений показник прив'язаний до розміру мінімальної заробітної плати і таким чином у 2023 році складає:
- річний дохід для платників І групи – 1118900 грн;
- річний дохід для платників ІІ групи – 5587800 грн;
- річний дохід для платників ІІІ групи – 7818900 грн.

Що стосується загальної ставки ЄСВ, як зазначив податківець, у 2023 році складатиме, як і раніше, 22%, що застосовується до заробітної плати працівників. Мінімальна база для нарахування ЄСВ – 6700 грн., максимальна – 100500 грн., відповідно розмір суми сплати ЄСВ будуть: мінімальний – 1474 грн на місяць та максимальний – 22110 грн. на місяць.

Про питання щорічної податкової звітності розповіла головний державний інспектор Золотоніської ДПІ Світлана Козак, яка зазначила, що ФОПи І-ІІ груп, як і у минулому році подають податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця про суми доходів, отриманих за період з 01.01.2022 по 31.12.2022р., крім того з податковою декларацією необхідно подати Додаток 1 зі сплати ЄСВ за вказаний період. Граничний термін подання – до 01 березня 2023 року.

Для ФОПів ІІІ групи зі ставкою сплати 5%, податкова декларація заповнюється наростаючим підсумком, починаючи з початку року. Разом із річною податковою декларацією платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця, подається Додаток 1 зі сплати ЄСВ за вказаний період. Граничний термін подання – до 09 лютого 2023 року.

Для ФОПів ІІІ групи зі ставкою сплати 2%, яка була введена у період воєнного стану, подання річної податкової декларації не передбачувано, натомість подається щомісячна податкова декларація. Так декларація за грудень 2022 рік включає Додаток зі сплати ЄСВ за рік. Граничний термін подання – 20 січня 2023 року.

Ще одним питанням, яке розглядалося під час інформаційно-роз’яснювальної роботи, це діюча кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування або ж податкова амністія, що дає право громадянам одноразово подати декларацію, задекларувати активи, з яких раніше не були сплачені податки і збори, сплатити одноразовий збір і, таким чином, легалізувати свої доходи до 01 березня 2023 року, так головний державний інспектор Золотоніської ДПІ Наталія Сердюк, ознайомила підприємців Золотоніщини з основними принципами та порядком проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування.

 

За матеріалами Золотоніської ДПІ