Головне управління ДПС
у Черкаській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Проведення роз'яснювально - навчальної роботи

, опубліковано 08 вересня 2022 о 16:44

У приміщенні Жашківської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області відбувся тренінг для громадян. Під час навчального заходу роз'яснили питання застосування спрощеної системи оподаткування.

Старший державний інспектор Жашківської ДПІ Надія Черноус розповіла учасникам тренінгу про особливості застосування спрощеної системи оподаткування, запровадженої на час дії в країні воєнного стану, та про те, яку звітність подавати, якщо суб’єкт господарювання перейшов на єдиний податок 2%, період такої звітності та терміни сплати, а також про виправлення помилок, допущених у податковій звітності. Нагадала, що платники податків мають право, шляхом подання уточнюючого розрахунку, виправити помилки допущені в податковій звітності. У разі самостійного виправлення платником помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій. При цьому мають бути дотримані вимоги та обмеження визначені статтею 50 Податкового кодексу України. Також податківець зауважила, що звільнення від відповідальності не застосовується до платника податків у разі виправлення помилок за звітні періоди, які не припадають на період воєнного стану.

Платникам, зокрема, наголосили, що суб’єктам господарської діяльності варто скористатися Електронним кабінетом, що значно економить час та надає можливість уникнути черги.

 

За матеріалами Жашківської ДПІ