Головне управління ДПС
у Черкаській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

В Уманській ДПІ відбулась «гаряча лінія» щодо застосування РРО та програмних РРО

, опубліковано 03 травня 2022 о 10:36

Днями в Уманській ДПІ ГУ ДПС в Черкаській області відбулась «гаряча лінія» щодо застосування РРО, ПРРО платниками єдиного податку.

На запитання платників податків відповідала начальник Уманської ДПІ Головного управління ДПС в Черкаській області Катерина Мовчан.

Надаємо відповіді на найчастіші запитання, з якими зверталися платники податків.

Питання: Чи всі підприємці на спрощеній системі оподаткування мають використовувати касові апарати в 2022 році?
Відповідь: З 1 січня 2022 року підприємці-платники єдиного податку другої – четвертої груп у разі проведення готівкових розрахунків зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, крім спрощенців першої групи і фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі та продукти власного підсобного господарства. Крім того, підприємці платники єдиного податку, які здійснюють розрахунки виключно в безготівковій формі шляхом перерахування коштів за товар чи послугу банківським переказом на розрахунковий рахунок продавця через установу банку чи внесення готівки через касу банку, не зобов'язані застосовувати РРО.

Питання: Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний РРО?
Відповідь: Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним реєстратором розрахункових операцій програмного реєстратора розрахункових операцій.
Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Питання: Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) в ПРРО?
Відповідь:Програмування товарів чи послуг в ПРРО здійснюється суб’єктом господарювання чи касиром самостійно шляхом додавання товарів/послуг, який формується згідно з інструкцією користувача ПРРО.

Питання: Чи необхідно реєструвати КОРО на програмний РРО?
Відповідь: Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний реєстратор розрахункових операцій.

Питання: Як зареєструвати ПРРО для підприємця, який надає послуги із власної квартири.
Відповідь:  У разі, якщо місце проживання фізичної особи-підприємця є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то фізична особа-підприємець відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України має подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, повідомивши про місце проживання як про об’єкт оподаткування, після чого на такий об’єкт може бути зареєстроване програмне РРО.

Питання: Чи необхідно застосовувати РРО при торгівлі на ринку?
Відповідь: Відповідно до законодавчих новацій платники єдиного податку, що належать до 1 групи, РРО у своїй діяльності не застосовують. Водночас, якщо підприємець здійснює роздрібний продаж товарів в магазинах та об’єктах ресторанного господарства, які розташовані на території ринку, то така особа не може бути платником єдиного податку першої групи, та відповідно зобов’язана застосувати РРО в залежності від обраної системи оподаткування та виду діяльності.

За матеріалами Уманської ДПІ