Головне управління ДПС
у Черкаській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Легалізації заробітної плати та зайнятості населення у Ватутінській громаді

, опубліковано 07 жовтня 2021 о 13:37

Актуальним на сьогоднішній день залишається питання «тіньової» заробітної плати, використання найманої праці без оформлення трудових відносин. Від несплати податків, внесків з тіньових доходів громади втрачають тисячі, мільйони гривень доходів до бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники  залишаються без відповідного соціального захисту та пенсійного забезпечення. Актуальною є тема легалізації заробітної плати та зайнятості населення і у Ватутінській громаді.

Днями, робочою групою було проведено  рейди обстеження суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі  та надання послуг, щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного трудового законодавства та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо соціальних ризиків для громадян, з метою становлення та розвитку цивілізованого ринку праці в громаді. У складі робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення взяли участь старший державний інспектор Ватутінської ДПІ Людмила Матула, начальник  фінансового управління Ватутінської міської ради Валерій Пінькас, головний спеціаліст  відділу планування та аналізу бюджету за доходами – Валентина Рафікова, завідуючий сектором соціально-трудових відносин та експертизи умов праці управління праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради – Людмила Портян.

В ході рейду проведена роз'яснювальна робота з питань застосування трудового законодавства та запропоновано належним чином дотримуватися чинного законодавства. Роботодавцям, у яких виявлено порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками, рекомендовано усунути порушення. Також суб’єктам господарювання надано роз’яснення з питань подання одноразової добровільної декларації фізичними особами із зазначенням активів, що їм належать та з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.

 

За матеріалами Ватутінської ДПІ