Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Відмітка «Apostille»: правила проставлення на документах ДПС

, опубліковано 04 червня 2024 о 15:58

Правилами проставлення апостилю на офіційних документах визначено, що апостиль проставляється, зокрема, на офіційних документах, що видаються Державною податковою службою України та її територіальними органами. Зазначає про це Наталія Бойко, начальниця управління податкових сервісів ГУ ДПС у Черкаській області, під час вебінару на каналі «Допомога платнику».

Довідково:

Правила проставлення апостилю на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджені спільним наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 17 березня 2023 року № 125/209/293/139/999/5 (далі - Правила).

«Для отримання послуги з проставлення апостилю платник, який перебуває за кордоном, заяву з документом (документами), на якому (яких) необхідно проставити апостиль та документом (документами) про оплату послуги з проставлення апостилю або документом, що підтверджує право на звільнення від сплати, чи його копією, засвідченою в установленому порядку, надсилає поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення до ДПС за адресою: Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, – говорить Наталія Бойко. – Звертаю увагу, що оскільки відповідно до п. 1 Правил спеціальною відміткою «Apostille» засвідчуються справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, автентичність відбитка печатки, якою скріплений документ, ДПС може бути проставлено апостиль на документах, що містять підпис посадової особи контролюючого органу та печатку».

У заявах про проставлення апостилю в ДПС на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, рекомендовані форми яких розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням:

Головна/Діяльність/Апостиль/Форми Заяв про проставлення апостиля в ДПС на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав для фізичних та юридичних осіб, зазначається поштова адреса, на яку буде направлено документ (документи) з проставленим апостилем або обґрунтованою відмовою засобами поштового зв'язку АТ «Укрпошта».

При цьому в Заявах зазначається адреса в межах території України.

Водночас у Заявах платник, який є заявником, може визначити особу, яка буде отримувачем Документа (поштою), вказавши її адресу, прізвище, ім'я, по батькові та телефон.