ФОПи подають контролерам податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з ПДФО (п. 177.5 ПКУ).
Згідно з п. 177.11 ПКУ ФОПи-загальносистемники у річній податковій декларації з доходами від підприємницької діяльності зазначають і інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми ЄСВ, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI.
Прозвітувати про доходи, отримані протягом минулого року, громадяни та ФОПи мають у визначені законодавством строки.
• до 01 травня року, наступного за звітним – для ФОП (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), фізосіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та громадян.
• протягом 20 календарних днів місяця наступного за календарним місяцем, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за його рішенням – для ФОП (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) при припиненні підприємництва.
Водночас у з п. 57.1 ПКУ прописано, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, яку вказав у податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання такої декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.
Якщо такий граничний строк, нагадали у Головному управління ДПС у Черкаській області, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання буде операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.