Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

1 березня 2024 року спливає термін для подання Звіту про контрольовані іноземні компанії для юридичних осіб

, опубліковано 19 січня 2024 о 12:29

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що 1 березня 2024 року спливає термін для подання Звіту про контрольовані іноземні компанії для юридичних осіб (Звіт про КІК).

Для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку КІК звітним періодом є календарний рік або інший звітний період КІК, що закінчується протягом календарного року. 

Водночас першим звітним роком є 2022 рік, але контролерам КІК встановлено певний перехідний період для підготовки до звітування, який дає можливість юридичним особам, платника податку на прибуток, подати звіти за 2022 рік одночасно з поданням податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік, а саме, до 1 березня 2024 року за 2022-2023 звітні роки в електронній формі. При цьому штрафні санкції та/або пеня не будуть застосовуватися (пункт 54 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).

Обов’язковому декларуванню підлягають доходи КІК не тільки на підставі безпосереднього володіння часткою в КІК, але, також при опосередкованому володінні, зокрема, через інших осіб, через утворення без статусу юридичної особи, через пов’язаних осіб, та при здійсненні фактичного контролю над юридичною особою.