Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Зупинена реєстрація ПН/РК: як подати Повідомлення про пояснення та копії документів

, опубліковано 24 серпня 2023 о 08:56

У разі зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник ПДВ має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання ухвалення комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (п. 4 «Порядку прийняття     рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого наказом МФУ від 12.12.2019 № 520). 

Пояснення та копії документів подаються у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, подається в електронному вигляді у форматі XML – код форми J/F 1312603.

До Повідомлення (код форми J/F1312603) потрібно завантажити копії необхідних підтверджуючих документів у форматі PDF, що підтверджують проведення операції, включаючи придбання та реалізацію. Рекомендовано  додавати до Повідомлення не більше 100 додатків. Розмір вкладень (у форматі PDF) до документів довільного формату не повинен перевищувати 2 Мб. За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів, комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів: 
- або ухвалює рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; 
- або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;
- або ухвалює рішення про відмову в реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Реєстрі. 

У випадку отримання Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень, Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення за формою J/F 1307801.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів, комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їхнього отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.