Головне управління ДПС
у Черкаській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

При знятті з обліку повернення довідки за формою № 34-ОПП платниками податків не встановлено

, опубліковано 24 листопада 2022 о 09:29

Чи обов’язково при знятті з обліку повертати до контролюючого органу довідку за формою № 34-ОПП платникам податків, відомості про яких не містяться в ЄДР?

Відповідно до п. 3.11 розд. ІІІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588) у разі взяття на облік як платників податків і зборів у контролюючих органах юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), у тому числі у разі взяття на облік договорів про спільну діяльність та договорів управління майном, іноземних компаній, організацій та їх відокремлених підрозділів, іноземних юридичних осіб – виконавців проектів (програм) міжнародної технічної допомоги, представництв донорських установ в Україні, дипломатичних місій, контролюючий орган за основним місцем обліку/ДПІ обслуговування формує довідку про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань за формою № 34-ОПП (далі – довідка за ф. № 34-ОПП) (додаток 2 до Порядку № 1588).

Порядок зняття з обліку у контролюючих органах юридичних осіб визначений розд. ХІ Порядку № 1588.

Згідно з п.п. 11.2 розд. ХІ Порядку № 1588 юридичні особи, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в ЄДР (у тому числі військові частини), для зняття з обліку зобов’язані подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такі документи:
* заяву про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою № 8-ОПП (далі – заява за ф. № 8-ОПП);
* копію розпорядчого документа (рішення) власника або органу, уповноваженого на те установчими документами про припинення;
* копію розпорядчого документа про утворення комісії з припинення (ліквідаційної комісії).

Підпунктом 2 п. 11.18 розд. ХІ Порядку № 1588 визначено, що фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення або зупинення незалежної професійної діяльності або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної (індивідуальної) на іншу, за наявності документально підтвердженої інформації відповідного реєстру чи уповноваженого органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо), та поданої до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви за ф. № 8-ОПП.

При знятті з обліку обов’язку повернення до контролюючого органу довідки про взяття на облік за формою № 34-ОПП платниками податків, відомості про яких не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, не встановлено.

 

За інформацією загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.