Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Новий Порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування

, опубліковано 31 січня 2020 о 13:45

Новий Порядок зупинення реєстрації податкових
накладних/розрахунків коригування


Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що з 1 лютого 2020 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 №1165 (далі – Постанова №1165), якою затверджено новий Порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (далі – Порядок).
Звертаємо увагу, що Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, які діють в межах повноважень, визначених Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (затвердженим Мінфіном 13 грудня 2019 року за №1245/34216), права та обов'язки їх членів.
Також Порядком зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування визначено:
Критерії ризиковості платника податку на додану вартість (Додаток 1)
Зверніть увагу! Платник податку на додану вартість також вважається ризиковим, якщо:
- Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).
- Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.
- Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.фінансової звітності.

Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість (Додаток 2)
Основними показниками, які визначають позитивну історію платника є:
обсяг постачання товарів, робіт, послуг (в т.ч. на одного отримувача-платника) та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;
постійність постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги;
залишкова вартість основних засобів, за умови, що з початку попереднього року керівник та засновник не змінювалися.;
площа наявних у платника податку на праві власності/користування орендованих земельних ділянок;
сума сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на одного працюючого, за умови, що з початку попереднього року керівник та/або засновник платника податку не змінювалися та середньомісячна чисельність працюючих за останні 12 місяців становить не менше п'яти осіб.
сума сплачених у попередньому звітному році сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Критерії ризиковості здійснення операцій (Додаток 3)
Ризиковість операції визначаєють:
1. Відсутність коду товару/послуги у таблиці даних платника податку на додану вартість;
2. Величина залишку, а саме різниця між обсягом придбання/ввезення товару/послуги  та обсягом постачання відповідного товару/послуги, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
3. Відсутність (анулювання, зупинення) у платника податку відповідних ліцензій, стосовно товарів, зазначених платником в податковій накладній/розрахунку коригування;
4. Відсутність актуального запису в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб'єкта господарювання, який подав для реєстрації податкову накладну/розрахунок коригування;
5. Умови складання розрахунку коригування (зменшення податкових зобов'язань,  на неплатника податку на додану вартість та строк).
Форму Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку (Додаток 4)
Таблицю даних платника податку на додану вартість (Додаток 5)
Зверніть увагу! У таблиці даних платника податку зазначаються: види економічної діяльності відповідно до КВЕД; коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України; коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.
Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.
Форму Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість (Додаток 6)
Форму Рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість (Додаток 7)
Також, Постановою №1165 затверджено «Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування» з наступними додатками:
Скарга щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (додаток 1),
Заява про відкликання скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (додаток 2),
Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (додаток 3).
Згідно вищевказаного Порядку, платникам податків надається можливість адміністративного оскарження всіх рішень про відмову реєстрації податкової накладної, що сприятиме прискоренню врегулювання досудових спорів.

Крім того, повідомляємо про втрату чинності постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018р. №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Посилання на Постанову №1165 https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadkiv-z-pitа-а1165