За повідомленням начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяни Харьковської за січень-березень 2026 року платники Черкаської області до загального фонду державного бюджету сплатили 3,1 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів. Додатково до державного бюджету надійшло 0,1 млн грн.
До місцевих бюджетів платники роздрібної торгівлі підакцизними товарами сплатили 59,2 млн грн акцизного податку. Додатково до місцевих бюджетів надійшло 0,7 млн грн.
Станом на 01 квітня 2026 року на обліку в ГУ ДПС у Черкаській області перебуває 10 – виробників алкогольних напоїв, 1 виробник спирту етилового неденатурованого, 155 - платників акцизного податку з реалізації пального, 35 платників акцизного податку з електричної енергії та 2265 платників з роздрібної торгівлі алкогольними напоями.