Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Підтримка мобілізованих ФОП

опубліковано 25 квітня 2025 о 15:15

Про алгоритм дій щодо підтвердження неможливості виконання платником податків – фізичною особою, зокрема самозайнятою особою, податкових обов'язків (у тому числі обов'язків податкового агента), призваних до ЗСУ – у зв’язку з мобілізацією, на особливий період, або прийнятих на військову службу за контрактом.

Відповідно до п. 25 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (ПКУ), cамозайняті особи (фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зі змінами та доповненнями, на весь період їхньої військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розд. IV ПКУ.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до податкового органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Також у ході зустрічі спеціалісти ДПІ проводять звірки щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, відповідності площ земельних ділянок,  які перебувають на обліку в ДПІ фактичним даним та нарахованої суми податку.

Податківці розповідають про електронні сервіси ДПС, за допомогою яких платники можуть отримати перелік послуг, не виходячи з дому, зокрема: подати податкову звітність, отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетами та сплати єдиного внеску, подати декларацію про майновий стан і доходи для оформлення податкової знижки, повідомити про зміну облікових даних та сплатити податкові зобов’язання.