Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Черкаська ДПІ нагадує фізичним особам - волонтерам щодо подання декларації про майновий стан і доходи

опубліковано 17 квітня 2025 о 16:49

Черкаська ДПІ, зокрема Канівський відділ обслуговування платників, нагадує, що волонтерам-благодійникам, які зареєстровані в реєстрі волонтерів та отримують благодійні внески від фізичних осіб – резидентів чи нерезидентів, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2025 року.

У декларації необхідно відобразити усі кошти, які надійшли на рахунок упродовж звітного періоду.

Отримані благодійні внески, а також інші доходи, які не входять до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу відповідно до статті 165 Податкового кодексу України, відображаються у рядку 11.3 розділу III «Доходи, які не входять до загального річного оподатковуваного доходу» податкової декларації.

Подання податкової звітності волонтерами є підтвердженням їх офіційної та прозорої діяльності. Також благодійникам слід забезпечити документальне підтвердження витрат. Тобто волонтерам необхідно зберігати чеки, виписки, квитанції, акти, доручення та запити на благодійну допомогу, що знову ж таки буде підтвердженням цільового використання коштів.

Декларація подається за місцем податкової адреси фізичної особи. Подати Декларацію можна особисто або уповноваженою особою, засобами електронного зв’язку в електронній формі або поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення (не пізніше, ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання).

У ході проведення тренінгу фахівцями Черкаської ДПІ була надана практична допомога щодо створення, заповнення та направлення податкової декларації про майновий стан та доходи волонтерам – благодійникам.