У межах взаємодії контролюючих органів з територіальними громадами завідувач Чигиринського сектору обслуговування платників Черкаської ДПІ Головного управління ДПС у Черкаській області Лариса Мерешко спілкувалася з представниками Чигиринської територіальної громади. На зустрічі були присутні голова ТГ Віктор Харченко та інші представники громади.
Під час зустрічі розглянули питання щодо співпраці та взаємодії між Головним управлінням ДПС у Черкаській області та ТГ, зокрема у сфері податкового законодавства, шляхом вирішення проблемних питань про надходження до місцевого бюджету в умовах воєнного стану, зменшення податкової заборгованості, пошуку додаткових резервів.
Лариса Мерешко наголосила, що вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, МПЗ та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та особливо звернув увагу на необхідності контролю за надходженням податків, від яких залежить соціально-економічний розвиток кожної громади.
Лариса Мерешко розповіла про актуальні зміни в податковому законодавстві, внесені Законом України від 10.10.2924 N4015-ІХ, в частині адміністрування військового збору. Наголосила на зміні категорії платників, ставок податку, термінів сплати. Зазначила, що реквізити рахунків для сплати платежів до бюджету розміщені на офіційному сайті ДПС України в розділі «Рахунки для сплати платежів», поінформувала про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) та проєкту ДПС «Територія високого рівня податкової довіри». Детально розповіла про критерії відбору до Переліку платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, переваги для таких платників та повноваження комплаєнс-менеджерів.
Під час зустрічі податківець не оминула увагою питань щодо застосування РРО (ПРРО).
На зустрічі Лариса Мерешко підкреслила, що від результативності проведення інвентаризації земель громади залежить повнота сплати плати за землю, яка є однією з основних частин наповнення місцевих бюджетів. Водночас йшлося про детінізацію доходів населення, нарахування та сплати МПЗ, та погашення податкового боргу платниками податків, які не сплатили зобов’язання з податку на землю та податку на нерухоме майно, МПЗ за попередні роки і відповідно мають заборгованість перед місцевим бюджетом.