Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Черкаська ДПІ: деякі зміни податкового законодавства на 2025 рік

опубліковано 08 січня 2025 о 16:20

Про зміни податкового законодавства на 2025 рік спілкуються працівники Черкаської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області з платниками.

Законом № 4059 «Про Державний бюджет України на 2025 рік», який набув чинності від 19 листопада 2024 року, встановлено, що з 01.01.2025 мінімальна заробітна плата (МЗП) становить:

у місячному розмірі – 8000 грн;

 у погодинному розмірі – 48 грн;

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 3028 грн.

Розмір доходу платників єдиного податку розраховується, виходячи з розміру МЗП, встановленого на 1 січня звітного року. У зв’язку з тим, що цей розмір збільшено, збільшиться і дозволений розмір доходу для кожної групи:

для першої групи він становить 167 МЗП – 1 336 000 грн;

для другої – 834 МЗП – 6 672 000 грн;

для третьої – 1167 МЗП – 9 336 000 грн.

Стосовно зміни ставок єдиного податку, то зазначимо, що для платників першої та другої груп їх затверджують рішеннями місцевих рад залежно від видів діяльності. Для першої групи вони можуть бути не більше ніж 10% розміру ПМ для працездатних осіб, установленого на 1 січня звітного року, а для другої групи – не більше ніж 20% МЗП, установленої на 1 січня звітного року (ст. 293 ПКУ). Отже, максимальні ставки єдиного податку з 1 січня 2025 року становлять:

для першої групи – 302,80 грн,

для другої групи – 1420,00 грн.

Увага! У зв’язку з тим, що розмір ПМ залишився без змін, не змінився і максимальний розмір єдиного податку для першої групи. У 2025 році він такий же, як і в 2024-му, а для платників податків другої групи – він збільшився.

Ставки податку для третьої групи не залежать від розміру МЗП або ПМ і залишились у розмірі 5% та 3%+ПДВ.

Також працівники Черкаської ДПІ повідомили платникам, що з 1 січня 2025 року скасовано воєнну пільгу по ЄСВ.

ЄСВ знову буде обов’язковим платежем для всіх ФОП, окрім тих, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Мінімальний платіж – 1760 грн/місяць (22% від мінімальної зарплати).

Тимчасово збільшується максимальна база оподаткування ЄСВ. Підприємці, які отримують високий дохід (це стосується ФОП на загальній системі оподаткування), мають враховувати, що максимальна база для нарахування ЄСВ буде дорівнювати 20 мінімальним зарплатам, тобто 160 000 грн. Таким чином, максимальний місячний внесок у 2025 році становитиме 35 200 грн.

Щодо військового збору було повідомлено, що з 1 січня 2025 року усі ФОП на спрощеній системі сплачуватимуть військовий збір:

І, ІІ та ІV групи: 800 грн на місяць (10% від мінімальної зарплати на січень поточного року);

III група: 1% від доходу.

Платники єдиного податку першої, другої та четвертої груп сплачують військовий збір шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Платники єдиного податку третьої групи сплачують військовий збір протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за податковий (звітний) квартал.

Платники єдиного податку відображають суми військового збору (зокрема щомісячні авансові внески військового збору) у складі податкової декларації платника єдиного податку.

Мають право не сплачувати або звільнені від сплати військового збору:

платники єдиного податку першої та другої груп, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації;

платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, – вони звільняються від сплати військового збору протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, яка триває 30 і більше календарних днів.

Під час обчислення мінімального податкового зобов’язання платниками єдиного податку другої, третьої групи та фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку четвертої групи до загальної суми сплачених податків включаються суми сплаченого військового збору.

Також із 1 грудня 2024 року ставка військового збору із зарплати збільшилась з 1,5% до 5% (крім військовослужбовців та правоохоронців, для яких діятиме стара ставка – 1,5%).