Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про новації податкового законодавства та новий субсайт ДПС розповідали студентам в Уманській ДПІ

опубліковано 20 листопада 2024 о 16:18

У межах меморандуму про співпрацю та вивчення дисциплін податкового спрямування студенти та працівники кафедри фінансів, обліку та економічної безпеки  Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини відвідали Уманську державну податкову інспекцію.

Захід розпочався з привітальних слів начальника відділу розвитку персоналу Управління персоналу Головного управління ДПС у Черкаській області ДПС України Інни Чорномор, яка підкреслила важливість співпраці між освітніми установами та податковими органами для підготовки майбутніх фахівців у фінансовій сфері. Начальниця Уманської ДПІ Катерина Мовчан ознайомила присутніх із ключовими напрямками роботи податкової служби та підкреслила роль податкового контролю в забезпеченні економічної стабільності держави. Наголосила на впровадженні заходів Національної стратегії доходів до 2030 року, новаціях податкового законодавства в межах ЗУ від № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».

Так, для об’єднання зусиль бізнесу та держави у боротьбі з тіньовою економікою було ухвалено Закон України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» (далі – Закон № 3813). Це ще один крок на шляху впровадження ризик-орієнтованої системи в роботі ДПС.

Законом № 3813 передбачено щоквартальне формування Державною податковою службою України Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та оприлюднення цього переліку на вебпорталі ДПС.

Платники, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв, пов’язаних з  оподаткуванням, та потраплять до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства отримають певні податкові переваги.

З метою покращення сервісів для платників податків ДПС створено окремий субсайт «Територія високого рівня податкової довіри». Користуючись цим субсайтом, платники мають можливість отримати зручний доступ до актуальної інформації, зокрема, Переліків платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та розрахованих середніх показників критеріїв у розрізі регіонів, видів економічної діяльності, груп платників податків та періодів.

Під час візиту науково-педагогічні працівники та  здобувачі вищої освіти ННІ економіки та бізнес-освіти мали можливість ознайомитися з роботою за різними напрямками, зокрема: адміністрування податків, податковий контроль та складання звітності. Податківці детально розповіли про особливості своєї роботи та поділилися досвідом упровадження сучасних підходів у діяльності та відповіли на запитання студентів.

Особливо корисними стали практичні кейси, які дали змогу побачити, як теоретичні знання застосовуються в реальній професійній діяльності. Захід сприяв поглибленню знань у сфері податкового адміністрування та підвищенню розуміння ролі податкового контролю в забезпеченні фінансової стабільності держави.

Співпраця в межах меморандуму дає студентам унікальну можливість отримати практичні навички та підготуватися до майбутньої професійної діяльності.