Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про плату за землю

опубліковано 09 липня 2024 о 17:04

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Про це кажуть в Чорнобаївській ДПІ платникам.

Земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Днями до Центру обслуговування платників Чорнобаївської ДПІ звернулася громадянка з метою надання роз’яснення щодо правильності обчислення суми земельного податку, нарахованого їй за 2024 рік. Головним державним інспектором Валентиною Шевченко в ході зустрічі з платником було проведено звірку щодо відповідності площ земельних ділянок, які перебувають на обліку в ДПІ, фактичним даним та проведено детальний розрахунок земельного податку, який підлягає до сплати громадянину. Також громадянкою було подано заяву на застосування пільги по сплаті земельного податку відповідно до ст.281 Податкового кодексу України.