Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Програмний РРО. Його переваги порівняно з класичним РРО

опубліковано 03 липня 2024 о 13:55

Працівники Драбівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Черкаській області проводять консультації платників податків щодо переваг у застосуванні програмних реєстраторів розрахункових операцій, порівняно з класичними реєстраторами. Фахівці надають практичну допомогу в реєстрації ПРРО. 

Зокрема, нещодавно головний державний інспектор Олег Курган  роз’яснював  платникам, що для застосування у своїй діяльності реєстраторів розрахункових операцій можна самостійно обрати класичний або програмний РРО – залежно від потреб.

Податківець повідомляв, що суб'єкти господарювання можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО, залежно від функціональних потреб та своїх фінансових можливостей.

Інспектор доводив до відома присутніх, що програмний РРО має беззаперечні переваги перед класичним, оскільки дозволяє використовувати безкоштовне програмне рішення від ДПС (ПРРО), яке забезпечує функціональні можливості, що відповідають вимогам Закону України №265.

Програмний РРО можна встановити на будь-який гаджет, який підтримує операційну систему Windows чи Android і має підключення до мережі Internet, та дозволяє  зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні.

Для програмних РРО передбачено виключно онлайн-реєстрацію ПРРО в контролюючому органі. У процесі використання ПРРО передбачає онлайн-передачу (отримання) даних до/від фіскального серверу контролюючого органу.

За запитом користувача в ПРРО передбачено автоматичне створення Z-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу, а передача даних до ДПС забезпечується без залучення інформаційних еквайєрів.

ПРРО дає змогу працювати в режимі офлайн (до 36 годин поспіль та не більше 168 годин протягом календарного місяця) та надіслати до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму офлайн. ПРРО працює в режимі офлайн лише в період, протягом якого відсутній зв’язок між ПРРО та фіскальним сервером ДПС.

Однак Олег Васильович звернув увагу присутніх суб’єктів господарювання на те, що у зв’язку з чинністю 01.08.2023 Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відновили дію абзацу сьомого статті 5 цього Закону. Відповідно використання ПРРО в режимі офлайн без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, заборонено. Тобто, з 01.08.2023 забороняється робота ПРРО в режимі офлайн, якщо таким ПРРО не отримано діапазон фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером ДПС, які присвоюються розрахунковим документам ПРРО, що працює в режимі офлайн.