Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Уманська ДПІ: податківці спілкувались зі студентами-практикантами

опубліковано 26 лютого 2024 о 16:03

У межах укладеного Меморандуму про співпрацю між Державною податковою службою України та Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини студенти проходять виробничу практику в податковій службі України на базі місцевої податкової інспекції за напрямками діяльності служби.

Катерина Мовчан, начальник Уманської ДПІ, зазначила, що можна застосовувати електронні послуги, сервіси податкової служби України через «Електронний кабінет платника податків», скориставшись «Гостьовим комп’ютером» у ЦОП Уманської ДПІ. Власне, ці можливості дозволяють звітуватися через Інтернет, бути сучасним, економити свій час та кошти.

Зацікавили студентську молодь й інформаційні стенди, розташовані в залі Центру, які допомагають відвідувачам оформити заяви для отримання дозвільних документів. А також сервіс «Електронна черга», яка дає змогу регулювати процес відвідання платниками ЦОПу без витрачання часу на очікування. 

Перебуваючи на іншій локації, студентам податківці розповіли, коли платники податків отримують податкову вимогу. Контролюючий орган надсилає податкову вимогу разом із детальним розрахунком суми податкового боргу не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання. Така вимога має містити відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів із їх продажу. 

Також звернули увагу, що податковий орган не надсилає/не вручає податкову вимогу та не застосовує заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн.). Несплата наявних боргів та створення нових може призвести до збільшення загальної суми заборгованості понад 3060 гривень, що вже передбачатиме застосування заходів примусового стягнення. 

Водночас Катерина Феодосіївна вкотре поінформувала, як перевірити платнику податків наявність податкового боргу через Електронний кабінет. Принагідно наголосила, що для уникнення негативних наслідків та прикрих випадків платники мають виконувати податковий обов’язок та сплачувати податки вчасно і в повному обсязі.