Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Страховий стаж. На що він впливає?

опубліковано 29 грудня 2023 о 17:04

Керівниця Уманської державної податкової інспекції Катерина Мовчан взяла участь у засіданні круглого столу «Страховий стаж. На що він впливає?». Захід відбувався в приміщенні Уманської філії Черкаського обласного центру зайнятості, модератором якого була начальник управління праці та соціального захисту населення – Галина Кучер.

Катерина Мовчан ознайомила присутніх про порядок укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (Договір) врегульовано ст. 10 Закону № 2464 та розд. V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із практичним застосуванням вимог, а саме: подання заяви та укладення (розірвання) Договорів застрахованою особою  та контролюючим органом.

Сплачені суми єдиного внеску у разі дострокового розірвання Договору поверненню не підлягають. При цьому період, за який сплачено єдиний внесок, враховується до страхового стажу тільки за умови подання Звіту про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті. Якщо укладений Договір достроково припинено або не виконано умови договору, штрафні санкції за такі порушення не передбачено, а Звіт подається за періоди, за які сплачено страхові кошти.

Також керівник податкової інспекції звернула увагу присутніх на норми Закону України від 30.06.2023 року № 3219 «Про внесення змін до ПКУ та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині реєстрації РРО/ПРРО, та  поновлення відповідальності за порушення вимог ЗУ «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». 

При цьому Катерина Феодосіївна нагадала, що з 1 жовтня 2023 року поновлено відповідальність платників у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення суб’єктом господарювання розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи. Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі. Звернувши увагу присутніх на переваги застосування безкоштовного ПРРО від ДПС, зокрема: ПРРО може бути встановленим на смартфон, планшет, комп’ютер чи на будь-який інший пристрій, що підтримує певну операційну систему, зокрема, Windows, Android, WEB-версія тощо та має підключення до мережі Інтернет; реєстрація ПРРО в контролюючому органі здійснюється в режимі он-лайн без додаткових документів; обмін документами між ПРРО та фіскальним сервером здійснюється виключно в електронній формі, що виключає будь-які контакти суб’єкта господарювання з посадовими особами ДПС; не потребує реєстрації та ведення КОРО тощо. 

Не оминула увагою Катерина Феодосіївна тему мобільного застосунку «Моя податкова», який є простим і зручним інструментом для отримання електронних сервісів податкової служби громадянами, а також сплати податків із використанням запроваджених платіжних систем.

Катерина Феодосіївна підкреслила, що за допомогою застосунку «Моя податкова» громадяни можуть отримувати необхідну інформацію та виконувати необхідні дії без відвідування органів ДПС. По суті, це аналог Електронного кабінету платника податків, але в смарт-варіанті. Мобільний застосунок містить дані про платника, дає можливість дізнатися про наявність податкових боргів, відомості про доход тощо.

Частина сервісів застосунку доступні без ідентифікації: перевірка чека, пошук акцизної марки, дані з реєстру платників ПДВ, єдиного податку.