Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Уманська ДПІ: «гаряча лінія» щодо податкового законодавства, застосування РРО/ПРРО

опубліковано 31 жовтня 2023 о 11:02

В Уманській ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області телефоном «гарячої лінії» платникам роз’яснюють податкове законодавство, зокрема й щодо застосування РРО/ПРРО.

Востаннє відповідав на питання начальник Уманського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Черкаській області Владислав Якубенко – щодо новацій сфери застосування РРО та програмних ПРРО.

Податківець звернув увагу, що платники можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО, залежно від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб. Зокрема, є можливість безкоштовного встановлення програмного РРО від податкової служби України на будь-який комп'ютер, ноутбук або ґаджет. Розповів про можливість застосовувати спрощену форму фіскального чеку  підприємцями-спрощенцями.

Водночас, починаючи з 1 січня 2022 року, реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції при продажі товарів на ринку, лише платниками єдиного податку першої групи – фізичними особами – підприємцями. 

Владислав Григорович звернув увагу, відповідно до п. 291.4. ст. 291 Податкового кодексу України до платників єдиного податку першої групи належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

Разом з тим, якщо здійснюється реалізація сільськогосподарської продукції, молочних продуктів та інших продуктів харчування тощо на ринках суб’єктами господарювання – платникам єдиного податку другої, чи третьої групи, такі суб’єкти зобов’язані використовують РРО/ПРРО, що відповідає чинному законодавству. 

Крім того, в отриманні фіскального чеку має бути зацікавлений й пересічний споживач, адже без цього фіскального документу на продукцію не поширюється гарантія якості, неможливо притягнути до відповідальності недобросовісного продавця. Підкреслюємо, від повноти обсягу розрахункових операцій, проведених через РРО/ПРРО, та повноти сплати залежить обсяг надходжень до бюджету, адже для країни наразі важлива кожна сплачена до бюджету гривня. 

Тож, дотримання законодавства у сфері розрахункових операцій усіма учасниками ринку гарантує як рівні конкурентні умови, надходження до бюджету, так і захист прав споживачів. 

Також Владислав Григорович рекомендував запитувачам - платникам податків максимального використання електронних сервісів ДПС.