В рамках проведення інформаційно - роз’яснювальної кампанії з одноразового (спеціального) добровільного декларування працівники Ватутінської ДПІ Головного управління ДПС у Черкаській області 03 лютого 2022 року провели роз’яснювальну роботу з громадянами міста Ватутіне.
Під час зустрічей податківці розповідали про основні аспекти одноразового добровільного декларування, зокрема, хто може скористатися правом та в який спосіб і терміни необхідно подати декларацію.
Фахівці податкової звертали увагу громадян на те, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі. Громадяни України мають право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
Із задекларованих активів громадянин повинен сплатити збір, зокрема, 5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.
Також присутні дізналися, що декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів.
За матеріалами Ватутінської ДПІ