Головне управління ДПС
у Черкаській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Смілянська ДПІ: роз’яснення новацій в законодавстві

, опубліковано 18 січня 2022 о 16:24

Смілянська ДПІ Головного управління ДПС у Черкаській області проводить роз’яснення щодо необхідності застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання у 2022 році та з основних аспектів одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Заступник начальника Смілянської ДПІ Світлана Грошева нагадала, що з 1 січня 2022 року набули чинності зміни до Податкового кодексу України щодо обов’язкового використання касових апаратів. Таким чином уже 1 січня 2022 року у своїй діяльності підприємці-платники єдиного податку другої-четвертої груп обов’язково мають використовувати касові апарати – реєстратори розрахункових операцій (РРО) чи програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО). Звільнені від обов’язкового використання касових апаратів підприємці, що здійснюють торгівлю в селах (крім підакцизних товарів). Виключення не застосовуються, якщо: одночасно здійснюється реалізація підакцизної продукції; одночасно здійснюється дистанційна торгівля; сільською радою ухвалене рішення про обов’язкове застосування РРО.

Вона також роз’яснила про основні аспекти Закону України від 15 червня 2021 року №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

За матеріалами Смілянської ДПІ