Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Тальнівщини інформують платників про новації в законодавстві

, опубліковано 10 січня 2022 о 14:27

Податківці щоденно проводять роз’яснення щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами. Оскільки питання використання РРО на сьогодні досить актуальне, фахівцями Тальнівської ДПІ  щоденно проводяться зустрічі з платниками Тальнівщини, під час яких розповідають про застосування РРО/ПРРО підприємцями другої-четвертої груп з 1 січня 2022 року.

Податківці наголошують, що з 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки (незалежно від отриманого доходу за попередній рік). Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.

У ході діалогів було розглянуто алгоритм застосування РРО. Так, для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО.

Також обговорено послідовність дій суб’єкта господарювання для реєстрації програмного РРО. Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається в електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу, або засобами телекомунікацій. Після включення ПРРО до реєстру ПРРО такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Також податківці акцентували, що з 26 листопада 2021 року суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування 2-4 групи, зобов’язані вести облік товарних запасів, шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною обліку.

Під час зустрічей нагадали платникам про особливості одноразового добровільного декларування, про те, які активи необхідно декларувати, про особливості декларування готівкових коштів, самостійного визначення декларантом вартості об’єкту та застосування ставок збору з одноразового декларування, а також про порядок подання одноразової декларації та терміни сплати податкових зобов’язань. Повідомлено, що кампанія із добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб триватиме до 1 вересня наступного року.

За матеріалами Тальнівської ДПІ