В рамках постійної взаємодії контролюючих органів з територіальними громадами 29 грудня 2021 року заступник начальника Черкаської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Черкаській області Олег Лисенко, начальник Черкаського відділу податків і зборів з фізичних осіб та камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Черкаській області Ірина Буланова провели онлайн зустріч з керівництвом Руськополянської територіальної громади та суб’єктами господарювання Руськополянської територіальної громади щодо застосування РРО та/або ПРРО і ведення обліку товарних запасів.
Під час зустрічі заступник начальника Черкаської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Черкаській області Олег Лисенко повідомив про новації в законодавстві, а саме:
з 01.01.2022 застосування РРО та/або ПРРО є обов'язковим для тих суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
РРО та/або ПРРО не будуть застосовувати платники єдиного податку І групи;
РРО застосовується при розрахунках:
- готівкою
- через POS термінал із застосуванням ЕПЗ;
- через ПТКС не банківської установи (готівка та ЕПЗ);
- у дистанційнім торгівлі з ЕПЗ, у тому числі виключно електронні розрахунки через системи LiqРау, Portmone, іРау, Приват24, Монобанк, Ощад24/7;
РРО не застосовується при розрахунках:
- перерахування коштів з рахунку СГ на рахунок СГ;
- перерахування коштів через касу банку;
- через ПТКС банку (готівка та ЕПЗ).
Відповідальність з 01.01.2022 за проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості; не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО передбачено у розмірі:
- 100 % вартості проданих з порушеннями товарів/послуг – за порушення, вчинене вперше;
- 150 % вартості проданих з порушеннями товарів/послуг – за кожне наступне вчинене порушення.
Завантажити безкоштовну версію ПРРО можна на сайті tax.gov.ua. Для отримання консультації з приводу ПРРО звертайтеся за адресою м.Черкаси, вул. Вячеслава Чорновола, 157, каб.219, або за телефоном (0472) 64-91-09.
Ірина Буланова начальник Черкаського відділу податків і зборів з фізичних осіб та камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Черкаській області наголосила, що з 26.11.2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку».
Порядком № 496 визначено, що облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку.
При цьому, обов’язок вести облік товарних запасів не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи.
Вимоги Порядку №496 поширюються на платників, які здійснюють:
- діяльність на загальній системі оподаткування;
- діяльність на III групі ЄП з реєстрацією платниками ПДВ.
Порядок №496 поширює свою дію на платників єдиного податку ІІ-ІV груп, які здійснюють:
- реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоціних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Відповідальність з 01.01.2022 за реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку – 100% вартості таких товарів.
Робота з суб’єктами господарювання триває, податкова служба всіляко сприяє їх розвитку шляхом ефективної взаємодії. Такі онлайн зустрічі важливі як для податкової служби, так і для платників податків.
За матеріалами Черкаської ДПІ