Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Жашківській ДПІ відбулась «гаряча лінія» щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування

, опубліковано 22 вересня 2021 о 13:14

Сьогодні у Жашківській ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування». На запитання громадян відповідала старший державний інспектор  Жашківської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Черкаській області Надія Черноус. Пропонуємо до уваги найактуальніші із запитань та відповіді на них.


-    Що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування?
Надія Черноус: Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства
-    Що необхідно декларувати (об’єкт декларування)?


Надія Черноус: Декларувати необхідно активи, з яких не були сплачені податки:
- валютні цінності, крім коштів у готівковій формі;
- нерухоме майно;
- рухоме майно;
- частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юросіб;
- цінні папери та фінансові інструменти;
- права на отримання дивідендів, процентів;
- інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщенні на рахунках та майнові права, що належать декларанту або з яких отримуються доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику  частину належного власнику доходу.


 - Які ставки спеціального збору?
Надія Черноус: Ставки різні. За ставкою 5% оподатковуються валютні цінності, розміщені на рахунках у банках України (відкриті зі спеціальним режимом) та активів, що зареєстровані в Україні, крім ОВГЗ; 9% – валютні цінності, розміщені за кордоном; 2,5% – номінальна вартість ОВГЗ з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних у період з 01.01.2021 до 20.06.2022 до подання спеціальної декларації.