У Центрі обслуговування платників Катеринопільської ДПІ Головного управління ДПС у Черкаській області суб’єкти господарювання можуть отримати практичну та теоретичну допомогу щодо реєстрації класичних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО).
Під час чергової зустрічі з відвідувачами Центру обслуговування платників державна інспекторка ДПІ Людмила Стеценко звернула увагу підприємців, що умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО/ПРРО в контролюючому органі.
Посадовиця детально роз’яснила платникам порядок застосування РРО/ПРРО та платіжних терміналів при здійсненні готівкових розрахунків. Звернула увагу на переваги використання програмних РРО. Вона підкреслила, що ДПС запропоновано бізнесу безоплатне програмне рішення (ПРРО), яке призначене для реєстрації розрахункових операцій та пристосоване для операційних систем Android, iOS, Windows, Web. Версії програмного забезпечення ПРРО від ДПС постійно оновлюються. Вибір суб’єкта господарювання щодо застосування ним у своїй господарській діяльності безоплатного, комерційного чи власного ПРРО, або РРО, не обмежується.
Фахівець звернула увагу, що перехід від застосування РРО до застосування ПРРО або навпаки, здійснюється через процедуру скасування реєстрації та реєстрацію відповідного РРО чи ПРРО.
Крім цього, інспектор наголосила на необхідності оформлення трудових відносин роботодавців з найманими працівниками відповідно до вимог чинного законодавства України та закликала до максимального використання електронних сервісів ДПС, зокрема Електронного кабінету платника та мобільного застосунку «Моя податкова».
Платників також поінформували про впровадження Національної стратегії доходів. Пріоритетні заходи Стратегії спрямовані на модернізацію податкового адміністрування та створення умов для справедливої податкової політики, що сприятиме підвищенню ефективності управління державними доходами.