Працівники Чигиринської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області поспілкувалися з одним із місцевих платників, який працює у сфері надання послуг. Поміж питань: подання переліку документів для отримання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами та застосування РРО/ПРРО та особливостей справляння єдиного податку.
У ході зустрічі підприємцю розповіли, що роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями (крім столових вин), тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання (СГ) усіх форм власності, у тому числі їхніми виробниками, за наявності у них ліцензії на роздрібну торгівлю. Для отримання ліцензії СГ подає до податкового органу заяву, у якій зазначає вид господарської діяльності, на провадження якого має отримати ліцензію, зокрема, це роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами, додаючи документ, що підтверджує внесення плати за ліцензію.
Водночас у заяві про видачу ліцензії про роздрібну торгівлю, зокрема, алкогольними напоями, тютюновими виробами додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (РРО), програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО), які розміщені в місці торгівлі, а також інформація про них (модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення, реєстраційні номери посвідчень РРО, фіскальні номери ПРРО, що в місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах). Окрім цього, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, справляється за кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат, що в місці торгівлі, на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за кожне місце торгівлі. Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.
Платнику нагадали про обов’язок з 01.01.2022 застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» – у випадку здійснення розрахункових операцій, про порядок проведення розрахунків. Зокрема й ведення обліку товарних запасів за місцем їхньої реалізації, у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг із застосуванням РРО.
Окрім зазначених вище питань платника поінформували про ситсему оподаткування благодійної допомоги внутрішнім переселенцям, а також нарахування мінімального податкового зобов'язання.