Фахівці Смілянської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області проводять навчальні тренінги з питань декларування доходів громадян та права на податкову знижку.
На черговому тренінгу начальник Смілянської ДПІ Наталія Ведмедь розповіла коли платник може скористатись таким правом, та роз’яснила порядок заповнення декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді. Найчастіше платників цікавить порядок подання декларації з метою отримання податкової знижки за витратами на навчання.
Посадовець поінформувала, що при розрахунку податкової знижки враховуються витрати, понесені за навчання у закладах дошкільної позашкільної, загальної, середньої, професійної та вищої освіти за здобуття відповідної освіти за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення.
Разом з тим, є декілька умов для отримання такої знижки: податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має присвоєний реєстраційний номер облікової картки платника податків, так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті; загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу України.
Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься. Наталія Іванівна також нагадала, що разом з декларацією необхідно надати платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, із зазначенням особи, яка звернулася за податковою знижкою, договір де обов’язково повинно бути відображено вартість послуг і строк оплати за такі послуги, довідка про заробітну плату та копії паспорта і коду.