Територіальні органи ДПС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Новація у форматі «Кешбек»

20.12.2019

(Тези начальника управління податкових перевірок, транфертного  ціноутворювання та міжнародного оподаткування  ГУ ДПС у Черкаській області Олександра Поліщука)

Доброго дня, шановні друзі!


Ми продовжуємо тему вебінарів від Головного управління ДПС у Черкаській області  – Новації у сфері застосування РРО

Сьогодні ми зупинимося на темі Новація у форматі «Кешбек»

Як Ви вже знаєте -  Закони України №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.
Саме, Законом України від 20.10.2019 р. № 128-IX "запроваджено так званий механізм "кешбеку".
Коли та як запрацює "кешбек"?
Поняття кешбек передбачає, що споживач, який зробив покупку та отримав чек, має можливість перевірити його. Якщо чек не фіскалізований (тобто, не зареєстрований в податкових органах), то покупець зможе подати скаргу і повернути повну вартість придбаних товарів.
При цьому механізм перевірки та компенсації — власне, сам кешбек — почне працювати з 1 жовтня 2020 року.
Отож, з 1 жовтня 2020 року покупці сплативши за товар чи послугу від 850 грн. та більше, зможуть оскаржувати видані їм з порушеннями чеки.
Поскаржитись можливо лише через Електронний кабінет платника податків, використовуючи при цьому кваліфікований електронний підпис.
Скарга має містити:
– ПІБ, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, номер засобу зв'язку;
– дата придбання товарів (робіт, послуг);
– найменування та вартість придбаних покупцем товарів (робіт, послуг), найменування та/або податковий номер продавця, адреса господарської одиниці продавця або адреса місця придбання товарів;– у разі придбання товарів через Інтернет – також зазначають сайт;
– перелік документів, отриманих покупцем (споживачем) від продавця товарів (робіт, послуг) разом із придбаним товаром (роботою, послугою);
– інформація про розрахунковий документ;
– номер банківського рахунку покупця (споживача), на який може бути перерахована компенсація.
Також до скарги обов'язково додають електронні копії документів або копії документів, отримані шляхом сканування отриманих покупцем від продавця товарів (робіт, послуг) разом із придбаним товаром (роботою, послугою), про які йдеться у скарзі.
Після перевірки скарги контролерами та застосування штрафних (фінансових) санкцій до порушника (за рахунок цих санкцій), покупець отримає свою компенсацію ("кешбек"), яка складе 100 % вартості придбаних товарів (робіт, послуг), зазначених у скарзі.
Ще одна новина для покупця це те що така компенсація не включаються до оподатковуваного доходу фізичної особи, тобто з отриманої суми податок сплачувати не доведеться.

Нові відео чекайте на сайті та сторінці у фейсбук
Ми працюємо для вас!
До зустрічі!

ПИТАННЯ
Що взагалі означає «кешбек»?
Кешбек передбачає, що споживач, який здійснив покупку та отримав чек, має можливість перевірити його. Якщо він не фіскалізований - подати скаргу та повернути 100% вартості придбаних товарів (після запуску кешбеку).
Коли кешбек запрацює?
Норма почне діяти з 1 жовтня 2020 року.
Якщо продавець видав мені нефіскальний чек, що мені робити?
Подати скаргу про порушення продавцем установленого порядку проведення розрахункових операцій. Якщо перевірка виявить, що він нефіскальний, тоді ви можете отримати повне відшкодування товару/послуги.
Треба також пам’ятати, що подати скаргу і отримати відшкодування можна в разі, якщо вартість покупки перевищуватиме 850 гривень.
Я - продавець. Чи оштрафують мене, якщо я видам електронний чек, QR-код, а на мене написали скаргу?
Наявність електронного чеку - це ОК та не є підставою для штрафування та кешбеку.
Мені видали чек, який дуже сильно відрізняється від звичайних чеків. Чи буде кешбек?
Перевірте номер чеку тут: https://cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check
Якщо чек незареєстрований, цілком можливо, що ви зможете подати скаргу та повернути кошти.