Територіальні органи ДПС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Головне управління ДПС у Черкаській області продовжує серію вебінарів щодо теми Новацій РРО

10.12.2019

(Тези начальника управління податкових перевірок, транфертного  ціноутворювання та міжнародного оподаткування  ГУ ДПС у Черкаській області Олександра Поліщука)

Доброго дня, шановні друзі!

Ми продовжуємо тему вебінарів від Головного управління ДПС у Черкаській області  – Новації у сфері застосування РРО

Сьогодні ми зупинимося на темі ПРОГРАМНОГО РРО


Як Ви вже знаєте -  Закони України №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Нові закони відкрили можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми, але виникає ряд питань про те як саме ці програми будуть працювати, де її взяти і т.д.

Законодавче визначення програмного РРО - це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

Всі розрахункові операції реєструватимуться на фіскальному сервері ДПС, тобто, кожному розрахунковому документу, створеному програмним РРО, присвоюватиметься певний унікальний номер (код).

Фіскальний номер електронного розрахункового документа, електронного фіскального звіту та електронного фіскального звітного чека — унікальний код, що формується реєстратором розрахункових операцій або фіскальним сервером контролюючого органу та присвоюється електронному розрахунковому документу, електронному фіскальному звіту та електронному фіскальному звітному чеку під час їх реєстрації.

Отже з 1 січня 2020 року ви зможете завантажити безкоштовне програмне рішення від Державної податкової служби та використовувати його до в тестовому режимі з метою виявлення недоліків та надання пропозицій та зауважень. Повнофункціональне та доопрацьоване програмне забезпечення буде надаватися вже з 19 квітня 2020 року. Свій програмний продукт ДПС надаватиме та обслуговуватиме безкоштовно.

До того ж слід зазначити, що платники вправі обирати будь-який варіант використання РРО, чи то класичний, чи то програмний. Так обравши програмний РРО Ви самі вирішуєте якою програмою користуватися, адже Законодавець не обмежує право вибору та не зобов’язує використовувати лише свій програмний продукт, а тому Ви можете обрати і ПЗ від сторонніх організацій, а бож навіть створити своє.
Таку програму можна буде встановити на будь-який пристрій з ОС андроід, ІОС та Віндовс, у тому числі на власний смартфон перетворивши його таким чином у касовий аппарат і при цьому зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні.
Пристрої з програмним РРО також передбачають виключно онлайн реєстрацію через Електронний кабінет та онлайн передачу (отримання) даних;
Програмне РРО дозволяє виключити послуги інформаційних еквайєрів, якими передаються дані РРО, що коштує платникам мінімум 200 грн щомісяця для кожного Реєстратора.
Z-звіт  буде створюєтися в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його не створення для платника.
Також дозволяє працювати в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), а потім надіслати звіт в ДПС, адже при реєстрації за програмним РРО резервується діапазон фіскальних номерів які будуть використовуватися в режимі offline, це в свою чергу виключає необхідність використання паперових розрахункових документів (квитанцій).
Реєстрація електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків - це:
а) присвоєння реєстратором розрахункових операцій у процесі виконання ним фіскальних функцій фіскального номера електронному розрахунковому документу, електронному фіскальному звіту та електронному фіскальному звітному чеку, що створені таким реєстратором розрахункових операцій, із збереженням даних щодо виконання розрахункової операції у фіскальній пам’яті таких реєстраторів розрахункових операцій;
б) присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера контролюючого органу фіскального номера електронному розрахунковому документу, електронному фіскальному звіту та електронному фіскальному звітному чеку, що створені програмними реєстраторами розрахункових операцій, із збереженням даних щодо виконання розрахункової операції у системі обліку даних реєстраторів розрахункових операцій;

Нові відео чекайте на сайті та сторінці у фейсбук
Ми працюємо для вас!
До зустрічі!