Територіальні органи ДПС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Новації у сфері застосування РРО

06.12.2019

(Тези начальника управління податкових перевірок, транфертного  ціноутворювання та міжнародного оподаткування  ГУ ДПС у Черкаській області Олександра Поліщука)


Доброго дня, шановні друзі!

Тема сьогоднішнього вебінару – Новації у сфері застосування РРО


Головне управління ДПС у Черкаській області запроваждує серію вебінарів для платників податків Черкащини щодо новацій у сфері застосування РРО.
Це питання регулюється Законами України №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», які  спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.
Ми хочемо звернути увагу платників податків на ключові новації законів, які стосуються РРО.
Перш за все необхідно заначити, що дія законів №128-IX та №129-IX не поширюється на платників єдиного податку, що належать до І групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень та фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.
Це означає, що вказаним категоріям громадян і приватних підприємців касові апарати застосовувати не потрібно і після того, як нові правила застосування РРО наберуть чинності.
Які ж новації у сфері застосування РРО чекають на підприємців Черкащини?
Нові закони №128-IX та №129-IX якими вносяться зміни до застосування РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон з ОС андоід, ІОС або віндовс. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.
Використовувати програмні РРО можна буде вже з 19 квітня 2020 року.
Однак з 19 квітня до 1 жовтня 2020 року обов’язковим застосування РРО необхідно для фізичних осіб платників єдиного податку податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1000000 гривень, а також тих, які здійснюють:
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Вже з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року використовувати РРО буде необхідно платникам єдиного податку податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1000000 гривень, а також тих, які здійснюють:
реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";
діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для  фізичних осіб платників єдиного податку II, III, IV груп що працюють з готівкою незалежно від видів діяльності.

Нові відео чекайте на сайті та сторінці у фейсбук
Ми працюємо для вас!
До зустрічі!