Спеціалісти Золотоніської ДПІ проводять звірки щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, відповідності площ земельних ділянок, які перебувають на обліку в ДПІ фактичним даним та нарахованої суми податку.
Згідно з абзацами сьомим – дванадцятим п. 286.5 ст. 286 ПКУ платники плати за землю мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку (з дотриманням вимог, визначених п. 42.4 ст. 42 ПКУ) звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю контролюючий орган, до якого звернувся платник плати за землю, проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку. Акцентують увагу, що фізичні особи з використанням кваліфікованого електронного підпису, мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету, дізнатися про наявність або відсутність податкового боргу.
Також платників інформують про порядок подання до податкових органів «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність» (Форма № 20-ОПП).
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Об’єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку.
Внесення змін до облікових даних фізичної особи-підприємця (зокрема про зміну його місцезнаходження (місця проживання) здійснюється контролюючим органом на підставі інформації з ЄДР. У разі, якщо місце проживання фізичної особи є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, то фізична особа-підприємець повинна подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або об’єкти через які провадиться діяльність, за формою 20-ОПП протягом 10 робочих днів після реєстрації, до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.