Керівниця Уманської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Черкаській області Катерина Мовчан спілкувалася з платниками податків під час «гарячої лінії» щодо вимог дотримання податкового законодавства для платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Тема Переліку платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» викликає інтерес у бізнес спільноти. Говорили про перелік вимог, яким повинні відповідати юридичні особи та фізичні особи підприємці, а також про взаємодію платника з податковою службою – через комплаєнс-менеджера. Це – помічник і порадник кожного платника, основною місією якого є надання індивідуальних та корисних роз'яснень платникам податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Нагадаємо, у межах реалізації експериментального проєкту «Територія високого рівня податкової довіри» працюють комплаєнс-менеджери, які забезпечують ефективну комунікацію між платниками і податковою службою.
В інспекції також зауважують: для суб’єктів господарювання, які сумлінно дотримуються податкового законодавства, стимулюючи добровільну сплату податків та забезпечуючи стабільний розвиток економіки, впроваджено Перелік платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Запровадження Переліку дозволяє:
забезпечити належне надходження податків і зборів (контроль за справлянням яких покладено на ДПС), що особливо актуально під час дії воєнного стану;
допомогти платникам податків уникнути найбільш поширених помилок під час ведення господарської і підприємницької діяльності, а також податків у майбутньому;
спільно вирішувати проблеми, які виникли в особливо складних умовах війни.