У приміщенні Уманського Державного педагогічного університету ім. Павла Тичини відбувся круглий стіл на тему: «Державна підтримка: пенсії, соціальна допомога та виплати по безробіттю» для студентів, викладачів університету, студентів університету ІІІ віку «Дивосвіт» та представників молодіжної ради.
Долучились до проведення круглого столу міський голова Ірина Плетньова, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з гуманітарних питань УДПУ імені Павла Тичини Наталія Ревнюк, начальник Уманської ДПІ ГУ ДПС в Черкаській області Катерина Мовчан, представники пенсійного фонду, служби зайнятості та ін.
На заході прозвучала інформація щодо:
- порядку призначення пенсій;
- укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або одноразову сплату в системі загальнообов’язкового пенсійного страхування;
- умов призначення соціальних допомог, субсидій, пільг;
- виплат під час перебування на обліку в Центрі зайнятості.
Користуючись нагодою, начальниця Уманської державної податкової інспекції повідомила присутнім, що з 1 січня 2024 року розпочалася деклараційна кампанія 2023.
Катерина Мовчан звернула увагу, що застосування РРО/ПРРО, яке є обов’язковим при проведенні розрахунків у готівковій формі та/або з використанням електронних платіжних засобів за продані товари, зокрема через відомі Інтернет-платформи відповідно до правових засад застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» зі змінами.
Катерина Феодосіївна акцентувала увагу, що з нового року в Україні набув чинності підпункт 2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 №894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)». Відповідно розширює коло суб’єктів господарювання, які в обов’язковому порядку мають забезпечити можливість проведення безготівкових розрахунків з використанням РОS-терміналів за продані товари або надані послуги.
Керівниця податкової інспекції звернула увагу, що виконання вимог законодавства напряму чи опосередковано пов’язано із поповненням державної скарбниці, є обов’язком кожного платника податків.
Крім того, видача чеків РРО/ПРРО є забезпечення можливості покупцям товарів захистити свої права як споживачів.