Застосування класичних та програмних реєстраторів розрахункових операцій при розрахунках готівкою – лишається однією з актуальних тем, що обговорюють з платниками Корсунь-Шевченківської громади. Відповідно працівники ДПІ постійно проводять там роз’яснювальну роботу.
Приміром, на звернення платника єдиного податку 2 групи щодо реєстрації ПРРО днями надали роз’яснення щодо реєстрації саме програмного реєстратора.
Зауважимо, для реєстрації необхідно мати кваліфікований електронний підпис, отриманий у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Перед реєстрацією ПРРО необхідно подати повідомлення про об’єкти оподаткування, об’єкти через які буде здійснюватися діяльність за формою 20-ОПП.
Після встановлення програмного забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності – комп’ютер, смартфон або планшет, який має підключення до мережі Internet – необхідно зареєструвати ПРРО.
Реєстрація програмного РРО здійснюється шляхом заповнення заяви за формою № 1-ПРРО в електронній формі за основним місцем обліку платника через Електронний кабінет платника або засобами телекомунікацій.
Під час реєстрації кожному ПРРО фіскальним сервером ДПС автоматично формується та присвоюється фіскальний номер. Фіскальний номер ПРРО становить унікальний числовий порядковий номер реєстраційного запису в Реєстрі програмних реєстраторів розрахункових операцій, відповідно до алгоритму його формування.
Фіскальний номер ПРРО не змінюється у разі перереєстрації ПРРО, внесенні змін у дані про ПРРО і зберігається за ПРРО до дати скасування його реєстрації.
Після успішної реєстрації ПРРО до податкового органу необхідно ще подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за формою № 5-ПРРО (заява, яка містить дані про осіб, яким делеговане право підпису електронних документів.