Актуальною проблемою сфери трудових відносин є легалізація виплати заробітної плати та зайнятості, яка безпосередньо впливає на здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг, пенсійне забезпечення працівників та наповнення бюджетів усіх рівнів.
Відповідно до законодавства, розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітку працівника, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. У випадку, якщо людина працює нелегально, без офіційного оформлення трудових відносин, для держави вона вважається непрацюючою, а період, за який отримувала заробітну плату в «конверті», не зараховується до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Тому днями робочою групою зі сприяння легалізації ринку праці в Золотоніській громаді, за участі зокрема й головного державного інспектора Золотоніської ДПІ Головного управління ДПС у Черкаській області Ольги Романченко, провели інформаційно-роз’яснювальну роботу із суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність на території громади, про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин та моніторингу стану його додержання. Усвідомлюючи важливість цього питання, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є і такі, які, намагаючись отримати, на їхню думку, «більше прибутків», використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин, недоплачуючи податки до бюджету.
У ході зустрічі ФОПам нагадали, що з 1 жовтня цього року в разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО, переведеними у фіскальний режим роботи, застосовуються фінансові санкції, передбачені п.1 ст.17 Закону №265. Також роз’яснили окремі норми Закону №3219 та акцентовано увагу суб’єктів господарювання на тому, що Закон №3219 не проваджує нових норм, а поновлює режим оподаткування, який діяв до початку війни.
Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі. Для проведення розрахунків суб’єкт господарювання обирає самостійно РРО чи ПРРО він буде застосовувати. Якщо надає перевагу ПРРО, то обирає самостійно – безоплатний ПРРО від ДПС чи комерційний ПРРО.
Також Ольга Романченко зазначила про запровадження безкоштовного мобільного додатку «Моя податкова» від ДПС України, який надає можливість: направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачений доходів; перегляд інформації про стан розрахунків з бюджетом; доступ до реєстрів, отримання повідомлень від податкової та інше.