Працівники Городищенської ДПІ провели зустрічі з платниками податків. До відома підприємців довели інформацію щодо застосування РРО при здійсненні торгівлі через інтернет-магазин. Застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ-ІV групи при продажу товарів, робіт, послуг у разі здійснення ними розрахункових операцій.
Акцентували на тому, що нормами Цивільного кодексу України визначено: за відсутності обов’язку продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходження, обов’язок продавця вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві.
Тож, якщо споживач замовив товар в Інтернет – магазині та не здійснював передоплату за замовлений товар, а доставка товару здійснюється службою доставки, то в такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується службою доставки безпосередньо при отриманні нею коштів, як оплати за товар. Щодо обов’язку продавця в такій ситуації, то він зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну або інший супровідний документ, який буде свідчити про походження товару.
Також, РРО/ПРРО може не застосовуватись продавцем за умови оплати товарів покупцем виключно на розрахунковий рахунок, відкритий в установі банку.
Консультації з приводу існування можливості, законності та правил отримання торгівельної виручки в готівковій формі у відділеннях конкретних небанківських фінансових установ необхідно уточнювати у Національного банку як регулятора ринку фінансових послуг в Україні, а не ДПС.