У Жашківській ДПІ провели черговий тренінг із фізичними особами – підприємцями з питань застосування РРО/ПРРО.
Під час зустрічі особливу увагу приділили платникам які, здійснюють:
- реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоціного каміння.
Повідомлено, що з 1 січня 2022 року платники єдиного податку 2-4 груп повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) незалежно від обсягу доходу чи виду діяльності у разі здійснення розрахункових операцій.
Дана вимога не стосується фізичних осіб-підприємців першої групи, що не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках, а також хто займається підприємницькою діяльністю на території села. Даній категорії підприємців передбачена можливість не використовувати РРО за умови, якщо обсяг їх доходу не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2022 році – 1085500 грн), однак такі платники повинні вести книгу обліку розрахункових операцій та РК. Крім цього, якщо підприємець здійснює роздрібну торгівлю з реалізацією підакцизної продукції чи одночасно здійснюється дистанційна торгівля або сільською радою прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО, йому потрібно використовувати РРО.
Окремо доповідачі зупинилися на порядку ведення обліку товарних запасів фізичними особами-підприємцями, зокрема платниками єдиного податку, особливостях деклараційної кампанії 2022 року та можливості легалізації неоподаткованих доходів під час податкової амністії
За матеріалами Жашківської ДПІ