Сьогодні працівники Золотоніської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Черкаській області, провели чергову інформаційно-роз’яснювальну роботу серед фізичних осіб підприємців, які здійснюють свою діяльність на території Золотоніської територіальної громади. Основними темами для обговорення стали: «Запровадження з 01 вересня 2021 року одноразового (спеціального) добровільного декларування» та «Новації у сфері застосування РРО/ПРРО».
Старший державний інспектор Золотоніської ДПІ Наталія Сердюк, познайомила підприємців з основними принципами та метою одноразового (спеціального) добровільного декларування. Інспектором зазначено, що починаючи з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року, згідно Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» в Україні запроваджено одноразове (спеціальне) добровільне декларування або ж податкова амністія, що дає право громадянам одноразово подати декларацію, задекларувати активи, з яких раніше не були сплачені податки і збори, сплатити одноразовий збір і, таким чином , легалізувати свої доходи.
Податкова амністія розповсюджується, зокрема, на активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та закордоном.
Окремими важливими особливостями добровільного декларування активів є те, що подача одноразової декларації проводиться виключно в електронному вигляді та являється правом, а не обов’язком фізичної особи. При цьому, у такій декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
Декларування реального майнового стану надасть змогу безперешкодно витрачати кошти в майбутньому.
Головний державний інспектор Золотоніської ДПІ Світлана Козак довела до відома представників бізнесу про те, що починаючи з 01 січня 2022 року всі платники єдиного податку другої-четвертої груп, а також платники податків на загальній системі оподаткування, які проводять готівкові розрахунки, повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій. Винятком для застосування РРО/ПРРО є лиш платники єдиного податку першої групи та які не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринку.
Податківці звернули увагу підприємців на необхідність завчасної реєстрації РРО/ПРРО у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства.
За матеріалами Золотоніської ДПІ