Фахівці Черкаської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області надали платникам податків консультації щодо нового цифрового сервісу, який дозволяє подати декларацію про майновий стан і доходи та оформити податкову знижку через портал «Дія».
Як зазначають фахівці, Державна податкова служба України спільно з Міністерством цифрової трансформації зробили ще один крок до повної цифровізації податкових сервісів. Відтепер подати річну декларацію про майновий стан і доходи, а також оформити податкову знижку можна просто через портал «Дія». Новим сервісом можуть скористатися громадяни, які мають право на податкову знижку. Подати декларацію для її отримання можна до кінця поточного року.
Однією з головних переваг нового сервісу є автоматичне передзаповнення даних на основі інформації, що міститься в базах даних ДПС. Це значно спрощує процес подачі, мінімізує помилки та скорочує час на отримання послуги.
Як скористатися сервісом:
1. Авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою КЕП.
2. Знайдіть послугу «Податкова декларація про майновий стан і доходи фізичних осіб».
3. Оберіть опцію: задекларувати дохід чи отримати податкову знижку.
4. Перевірте дані – система підтягне інформацію з баз ДПС.
5. Для податкової знижки виберіть вид і внесіть суму понесених витрат за:
- освіту – оплата за дитсадок, школу та інші навчальні заклади;
- іпотеку – сплата відсотків за кредитом;
- страхування – внески за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення;
- медичні послуги – витрати на допоміжні репродуктивні технології чи окремі види лікування;
- благодійність – пожертви неприбутковим організаціям.
6. Завантажте документи про витрати: квитанції, чеки, договори з надавачами послуг тощо.
7. Внесіть рахунок, на який хочете отримати знижку.
8. Перевірте декларацію, підпишіть КЕП та надішліть.
«Цифровізація податкових сервісів сприяє підвищенню якості обслуговування платників, а фахівці податкової служби завжди готові надати необхідні роз'яснення та допомогу щодо правильного застосування податкового законодавства», – наголосили податківці.